HAKKIMIZDA

1909 yılından beri, Türk ticaret hayatında bulunan ithalat ve ihracat işlemlerinde, mükelleflerin gümrük beyanlarını yapan,  gümrük müşavirliği mesleği, bugün Türkiye genelinde Tüm Gümrük idarelerinde yapılan işlemlerin % 85’ini kapsamaktadır. Gümrük müşavirleri dış ticaret ve gümrük işlemleri ile ilgili konularda yazılı görüş verebilir; hakemlik, bilirkişilik vb. işler yapabilirler.
Firmamız, yukarıda bahsi geçen hizmetleri en iyi şekilde verebilmek için kurulmuştur. Globalleşen dünya şartlarında hizmet sektörünün bütün dallarında olduğu gibi, gümrük müşavirliği hizmetlerinde de zamanın ve maliyetin ne kadar önemli olduğu gerçeğinden hareketle, deneyim ve tecrübelerini yeni kurulan şirketimiz üzerinden etkili şekilde kullanmak için tüm araç ve donanımlarla hizmet vermeyi hedef seçmiştir.

AKC Gümrük Müşavirliği, müşterilerine kanun ve yönetmeliklerin verdiği sorumluluklar çerçevesinde, müşteri memnuniyetini benimseyen ekibi ile ve en son teknolojik donanımıyla, hızlı ve çağdaş bir gümrükleme hizmeti vermek amacı ile kurulmuştur.

HEDEFLERİMİZE ULAŞIRKEN BAŞARI FAKTÖRLERİMİZ

  1. Müşteri isteklerinin daima ön planda tutulması
  2. Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla bütünlük duygusu
  3. Kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyulması ve bundan taviz verilmemesi
  4. Teknolojinin verimli kullanılması
  5. Ticari ve sosyal ilişkilerimizde karşılıklı güven, üstün iş ahlakı ve dürüst davranış ilkesinden vazgeçmemek.

AKC
*Analiz
Gümrük hizmetleri üretirken müşterilerimizin ihtiyacı olan gümrük kanunu ve mevzuatlarının detaylı ön hazırlığının yapılması, ithalat veya ihracat işlemlerinde mükelleflere maliyet ve mevzuat ön çalışmasının yapılması, kısacası ön analizin sizlere yön gösterici olması işe başlangıç safhamızdır.

*Kontrol
Yaptığımız gümrük mevzuatı çalışmaları ve maliyet çalışmaları üzerinde, on-line bağlı olduğumuz gümrük sistemi ve ayrıca taşımacılık sektöründeki tecrübemizle birlikte, analizini yaptığımız müşterilerimize operasyonlar sırasında aynı paralellikle devam etmesini kontrol etmek de 2. Temel prensibimizdir.

*Cevap
Analizini ve Kontrolünü yaptığımız işlemlerimizin doğru ve hızlı cevaplarını vermek kuruluş felsefemizdir.